Yükleniyor...

Depolama Tankları

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Depolama Tankları

Depolama Tankları

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Depolama Tankları

Depolama Tankları Nedir? Depolama tankları, sıvı kimyasal maddelerin (asit ve kostik çeşitleri, boya çeşitleri, hipo) vb. depolanması için tasarlanan tanklardır. Geniş bir kullanım alanına sahip çoğunlukla endüstri sanayiler olmak üzere otomotiv, metal, gıda, gübre, bio enerji vb. kullanılabilmektedir.

Dış ve iç ortamlarda kullanımı olan depolama tankların; mühendislerimiz tarafından sıcaklık ve kimyasal dirençleri hesaplanarak en uygun malzeme ve et kalınlığı belirlenir. Uygun görülen Polietilen (PE) ve Polipropilen (PP) plastik levhalardan konik ve silindir şeklinde istenilen çap ve boylarda imal edilmektedir. Yeni teknoloji olan ekstrüder ve alın kaynak üretim metodu ile üretilen tanklardır. Tankların yapışkanlık yüzeyi bulunmadığından bakımı oldukça kolaydır. Hafif malzeme olduğu için taşımada kolaylık sağlayan tanklar; çevreci bir özelliğe sahip olduğundan dolayı su ve toprak gibi hayati kaynakları kirletmez. Tekrar kullanabilinen geri dönüşüm özelliğine sahiptir.

Depolama Tankları

Depolama Tanklarının Üretim Özellikleri

Ürün, plastik levha bükme makinası ile soğuk bükme işlemi yapılarak silindir hale getirilir. Silindir hale gelen plastik levhanın alt taban ve üst tavan montajlanması extrüder kaynak metodu ile birleştirilir. Tamamen tank şekline gelen ürünün sıvı dolum ve boşaltma dranaj için gerekli vana çıkışları eklenir; siz değerli müşterilerimize hazır halde satışı gerçekleşir. Ürün üzerinde yapılması gereken değişiklikler ektrüder kaynak ile yerinizde rahatça uygulama yapılabilir.

Alın kaynak uygulaması, plastik iki adet levhanın ağız kısımlarının ısı verilerek birbirine yapıştırılması sonucunda oluşur. Ekstrüder kaynak uygulaması plastik levhaya verilen sıcak hava ile makineden çıkan plastik çubuğun eşit şekilde ısıya maruz bırakılması; kaynak yapılacak yüzeye silikon uygulamasına benzer kaynak uygulamasından oluşur.

Depolama Tanklarının Üstünlükleri ve Dikkat Edilmesi Gereken Özellikleri Nelerdir?

Korozyona uğramaz, bu yüzden kimyasal dayanımı çok yüksektir. Nötr özelliği vardır ve bu sayede metallerle birlikte tepkimeye girmez. Sarmal olarak taşınabilir. Deprem gibi sarsıntıları emdiğinden zarar görmez. Dış etkilere karşı garantili ömrü 50-100 yıldır. Molekül zincirlerinden molekül kopmadığı için aşınma dayanımı çok yüksektir.

Ürün darbeye karşı dirençsiz olup özellikle soğuk hava koşullarında kırılgandır, bu sebeple tankların güvenlik bariyerleri ile emniyete alınması gereklidir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Arayın.!!!   0 262 373 66 67

© 2017 - 2020 - www.bkmplast.com - www.bkmplast.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır.