Yükleniyor...

Scrubber Sistemleri

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Scrubber Sistemleri

Scrubber Sistemleri

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Scrubber Sistemleri

Scrubber sistemleri sıvı aracılığıyla gazları temizlemek ve içerisinde bulunan bir ya da iki bileşenden arındırmak için kullanılan farklı yapılardaki cihazlardır. Aynı zamanda minerallerin temizlenmesi için kullanılan davullu makinelerdir.

SCRUBBER SİSTEMLERİ KULLANIM ALANLARI

Scrubber sistemleri, koklaştırma ürünlerinin yakalanmasında, endüstriyel gazların tozdan arındırılmasında, gazların nemlendirilmesi ve soğutulmasında, çeşitli endüstriyel kimyasal işlemlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gaz arıtma cihazları gazların sıvıyla arıtılması işlemine dayanmaktadır. Gazlar su ile ya da diğer bir çözelti ile yıkanmakta, bu karışım ve etkileşim sırasında ise gaz arıtılmış olmaktadır. Bu karıştırma yöntemine ıslak arıtma yöntemi denmektedir.

Bu yöntem sayesinde gazları her büyüklükteki parçacıklardan arıtmak mümkündür. Islak arıtma yöntemi mekaniktir ve soğutma işleminin son evresinde kullanılmaktadır. Islak arıtma cihazlarında gazların ve sıvıların karıştırılması için farklı yüzeyler kullanılmaktadır. Islak arıtma yöntemi ile buharın kirlerden daha ağır yoğuşmuş parçacıklarının kirlere konması sayesinde gazlardaki tüm kirlerden kurtulmak mümkündür.

SCRUBBER SİSTEMLERİ ÇALIŞMA PRENSİBİ

 

Her scrubber sisteminin kendine özgü özellikleri bulunmaktadır ancak temel yöntem hep aynı kalmaktadır bu da ıslak arıtma yöntemidir. Cihazın yaygın adı “Islak scrubber” da buradan gelmektedir. Çalışma prensibi ise şöyledir; Fan yordamı ile arıtılacak gaz scrubber içerisine çekilir ve scrubber içerisinde bulunan raching halkaları ile çarpıştırılır; yukarıdan aşağıya doğru yıkama yapılan gazın dibe çökeltme işlemidir. Yıkamada kullanılan sıvı genellikle su olmaktadır ancak etkili başka bir sıvının kullanılması da mümkündür. Suyun yada diğer maddenin damlaları katı toz parçalarını kuşatmakta ve böylece onları gazdan ayırmış olmaktadır. Bu işlemden sonra temizlenmiş olan gaz tekrar atmosfere verilmektedir. Kalan teknik sıvı (yani bulamaç) ise boşaltma kısmından scrubber sisteminden atılmaktadır.

KALİTELİ SCRUBBER SİSTEMLERİ

Polietilen (PE) ve Polipropilen (PP) levhalardan üretimini yaptığımız scrubber’ların avantajları; periyodik bakımlarının kolay olması, çekilen gazların hiçbir şekilde scrubber içerisinde korozyon oluşturamaması ve olası bir durumda tamirat kolaylığı sağlamaktadır. Firmamızdan ihtiyacınıza uygun her türlü scrubber sistemlerini temin edebilirsiniz. Scrubber sistemlerimiz sizlere uzun süre boyunca oldukça kaliteli hizmet verecektir. Gazların içerisindeki her büyüklükteki toz parçacıklarından kolayca kurtulabilecek ve scrubberı sık kontrol etmenize gerek kalmadan içiniz rahat edecektir. Endüstride kullanılabilen scrubber sistemlerimiz sayesinde dumansız sağlıklı çalışma ortamlarına kavuşacaksınız. İnsan sağlığı ve çevre dostu olan scrubber çevre bakanlığı baca ölçüm değerlerinizi istenilen seviyelere getirecektir. Kaliteli ve uygun fiyatlardan faydalanmak için firmamıza bekliyoruz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Hemen Arayın.!!!   0 262 373 66 67

© 2017 - 2020 - www.bkmplast.com - www.bkmplast.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır.